مقاله بررسی اتحاد استراتژیک شرط موفقیت سازمانها

جزئیات انتشار مطلب

PDF: مقاله بررسی اتحاد استراتژیک شرط موفقیت سازمانها | | http://www7.manooodl.ir/111136/description

با سلام، شما به صفحه ویژه |مقاله بررسی اتحاد استراتژیک شرط موفقیت سازمانها|وارد شده اید.
از حضورتان دلگرمانه خشنودیم.
من، مانی، به عنوان دارنده سایت تخصصی من و او دانلود! امیدوارم که مقاله بررسی اتحاد استراتژیک شرط موفقیت سازمانها مناسب کارتان باشد.
در هر حال، توضیحاتی از مقاله بررسی اتحاد استراتژیک شرط موفقیت سازمانها را در زیر می بینید.

بخشی از متن

مقاله بررسی اتحاد استراتژیک شرط موفقیت سازمانها

فرمت فایل: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 32 صفحه

چکیده:

دردنیایی که رقابت در آن لجام گسیخته است، سازمانها به تنهایی قادر به دستیابی به اهداف استراتژیک خود نیستند و چاره ای جز پیوستن به همکاری‌های مشترک با دیگر شرکتها ندارند. از مهمترین همکاری‌های مشترک، اتحاد استراتژیک است. لذا در این مقاله سعی شده است تاحد ممکن به ابعاد اتحاد استراتژیک به عنوان ابزاری برای رقابت توجه شود. ابتدا مفاهیم و مبانی و انــــواع اتحادها و تعاریف آنها ارائه می‌شود. سپس مزایا و معایب اتحاد‌های استراتژیک بیان می‌شود. در مرحله بعد مراحل ایجاد یک اتحاد به اختصار بیان می‌شود. سپس عوامل موثر بر موفقیت اتحاد ذکر شده و مدیریت اتحاد بررسی می‌گردد. در این مقاله رویکــــرد 4 Cs برای مدیریت اتحاد معرفی می‌شود. در گام بعد مکانیسم‌های حفظ دانش در اتحاد بررسی شده و درنهایت نقش اعتماد و تعهد در اتحاد استراتژیک و تاثیر آنها بر عملکرد اتحاد بررسی می‌شود.

مقدمه

در محیط رقابتی امروز که رقابت در آن افسار گسیخته (HYPERCOMPETITION) است سازمانها قادر نیستند که به صورت انفرادی و تنها با تکیه بر منابع خود به اهداف استراتژیک موردنظر خود دست یابند و ناچارند با شرکتها و سازمان‌های دیگر مشارکت کنند.

یک نوع از این همکاریها، اتحاد استراتژیک است که به ابزار مهمی برای مدیریت کسب و کار...


لینک دانلود

توجه بفرمایید که مطالب مرتبط را نیز چک کنید. حتماً به طور دقیق مرورشان کنید. این کار ممکن است به صرفه‌جویی در هزینه بیانجامد!

بسیار خوب، به ادامه مطلب برو!


مطالب مشابه


جستجو


در تمام مطالب
در پایان نامه‌ها
در ترجمه مقالات