نمادهای عرفانی درداستان رستم و سهراب

جزئیات انتشار مطلب

PDF: نمادهای عرفانی درداستان رستم و سهراب | | http://www7.manooodl.ir/111146/description

با سلام، شما به صفحه مخصوص به |نمادهای عرفانی درداستان رستم و سهراب|وارد شده اید.
از آمدنتان صمیمانه خوشوقتیم.
اینجانب، هانی، به عنوان حامی تارنمای تحقیقاتی من و او دانلود! امید دارم که نمادهای عرفانی درداستان رستم و سهراب همان فایل مورد نیاز شما باشد.
در هر حال، توضیحاتی از نمادهای عرفانی درداستان رستم و سهراب را در زیر مشاهده می فرمایید.

بخشی از متن

دانلود نماد‌های عرفانی درداستان رستم و سهراب 20 ص

فرمت فایل: doc

قسمتی از محتوای متن Word

تعداد صفحات: 21 صفحه

نماد‌های عرفانی درداستان رستم و سهراب پیرامون اثر گرانسنگ حکیم توس ـ شاهنامه سترگ ـ سخن بسیار گفته اند و شنیده ایم و جای سخن‌های بسیار دیگر نیز هنوز خالی ست، نگاه متفاوت آقای قائم پناه به یکی از داستان‌های محوری شاهنامه که می‌تواند سرفصلی برای نگاه‌های عمیق تری از این منظر باشد ما را مجاب به درج این مقاله می‌کند.

شاید در میان ایرانیانی که سر و سودای مطالعه دارند و علی الخصوص در وادی ادبیات فارسی قدم زنان تفرجی کرده و می‌کنند کمتر کسی را بتوان یافت که بی خبر باشد از اظهارنظر حکیم طوس، فردوسی نسبت به سروده ارزشمند خویش (شاهنامه) که فرمود: پی افکندم از نظم کاخی بلند که از باد و باران نیابد گزند به راستی شاهنامه کاخی بس بلند و بزرگ است که در طول تاریخ هستی خویش، نظر بزرگان و معماران عرصه علم و خرد را همواره به خود معطوف داشته است اما هنوز هم کسی نتوانسته است همه زوایای آن را یک جا در حلقه عدسی دوربین دیدگان خویش به مشاهده بنشیند و به بیان دیگر کسی موفق نشده تمام زوایای آن را زیر سیطره دید خویش درآورد، به تعبیر نگارنده، شاهنامه چون عروس حماسی است که تاکنون به حجله زفاف هیچ...


لینک دانلود

توجه بفرمایید که مطالب مرتبط را نیز چک کنید. حتماً به طور دقیق مرورشان کنید. این کار ممکن است به صرفه‌جویی در هزینه بیانجامد!

بسیار خوب، به ادامه مطلب برو!


مطالب مشابه


جستجو


در تمام مطالب
در پایان نامه‌ها
در ترجمه مقالات